Vítáme nového hosta Hledání | Aktivní témata | Přihlásit se | Zaregistrovat se

Změna nájemců a složek Možnosti
Hana Maxová
#1 Odesláno : 4. prosince 2016 21:27:41
Kategorie: Nováček

Zpráv: 1
Bydliště: Praha 10
Prosím o radu. S programem teprve začínám a snažím se hodně "načíst", ale toto jsem v dokumentaci nenašla. Ke zpracování agendy za tento rok jsem se dostala až nyní, po převzetí účetnictví BD (bývalá paní účetní bohužel zemřela a evidenci zpracovávala v excelu). Proto zadávám veškeré údaje zpětně.

V průběhu roku se v objektu vyměnili 3 nájemci s tím, že kromě změny v počtu osob se mění i přehled složek, resp. jedna složka. Jde o měsíční poplatek za podnájem bytu. U dvou nájemců poplatek není a u jednoho se poplatek vybíral. Zkoušela jsem na kartě každého z Nájemců složku Poplatku mazat či doplňovat, ale změna se vždy promítne u všech Nájemců. Myslím, že bych asi u každého nájemce měla vyměřit předpis s požadovanými složkami a pak teprve provést u dalšího nájemce změnu a tak postupně vytvořit předpisy, které by měly spadnout do vyúčtování poplatků a služeb.

Děkuji předem za radu.
Technická podpora
#2 Odesláno : 29. prosince 2016 12:08:56
Kategorie: Technická podpora

Zpráv: 112
Bydliště: Česká Lípa
Ano, je to přesně tak, jak píšete v závěru.
Vyměření předpisu vždy vychází z aktuálního nastavení bytu - jednotek, uživatelů a složek předpisů.
Doplňujete-li předpisy dodatečně, musíte postupně měnit uživatele, složky předpisů a jednotky s ohledem na to, pro který měsíc budete předpis vyměřovat. Prostřednictvím úlohy "Vyměřit předpis pro objekt" (na záložce Jednotky) můžete vyměřit předpisy
za celé období, kdy se jejich výše neměnila, následně upravit složky nebo jednotky a vyměřit předpisy ¨na další období.
Hana Plšková
technická podpora
Uživatelé, kteří si prohlížejí toto téma
Guest
Změnit fórum  
V tomto fóru nemůžete iniciovat nová témata.
V tomto fóru nemůžete na témata odpovídat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy mazat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy editovat.
V tomto fóru nemůžete iniciovat průzkumy mínění.
V tomto fóru nemůžete hlasovat v průzkumech mínění.

YAFVision Theme by Jaben Cargman (Tiny Gecko)
Powered by {0} verze {1} YAF | YAF © 2003-2009, Yet Another Forum.NET
Tato stránka byla vytvořena v 0.990 sekundách.